Versleten motorsteunen?
Vraag:
Tijdens het rijden en dan met name bij het linksaf rijden met gas hoor ik een schurend geluid. Met de koppeling in hoor ik het niet. Ik heb mijn Spider op de brug gezet en wat blijkt? Het onderste vliegwiel met V-snaar raakt de stabilisatorstang bij het gas geven in de bocht, een kwestie van milimeters. Waarschinlijk omdat het blok dan iets in beweging komt. Volgens mij op te lossen door iets te doen met de motorsteunen?
Kan ik het blok nog iets (hoeft maar een halve centimeter)omhoog krijgen? Of moet ik nieuwe rubbers. Ze zien er nog goed uit. Ietsje doorgezakt. Is dit overigens zelf te doen?
Antwoord:
Dit wordt naar alle waarschijnlijk veroorzaakt door versleten motorsteunen. Hierdoor hangt de motor te laag, waardoor de poelie de stabilisatorstang kan raken. Kijk ook goed na of de stabilisatorstang goed bevestigd is, met name of deze goed op zijn plaats zit.Wacht niet te lang met het vernieuwen van de motorsteunen. Het ventilatorblad kan namelijk de radiateurommanteling gaan raken. Hierdoor zal het blad versplinteren, en wellicht door de radiateur slaan.Het vernieuwen is goed te doen. Motorsteun aan de onderzijde (op motorbalk) losmaken, de motor iets oplichten met een krik, opgevuld met wat hout, onder de carterpan. Dan de steun aan de motorzijde losmaken. Bij een motor met injectie is dit wat meer werk, omdat er meer in de weg zit aan de rechterkant van de motor.
