Terug naar hoofdinhoud

Motor 10 jaar stil

Vraag:

Hallo! Na een grondige en succesvolle restauratie van een Austin Healey, ben ik nu in de gelegenheid om een (gedeeltelijk) gerestaureerde Alfa Spider Veloce (74) aan te kopen. Het probleem (voor mij) is dat de motor 10 jaar heeft stil gestaan, wellicht kunt u mij een /enige tips geven waar ik rekening mee zou moeten houden en/of wat wijsheid in zo’n situatie mag zijn.

Antwoord:

Om een goed antwoord te geven op jouw vraag komt er al gauw een wedervraag,en een goed advies komt eerst. neem de moeite en de tijd om eerst eens een langere periode te gaan kijken bij de auto. te beginnen bij de tank, benzine wat stil staat verrubberd. het kan zijn dat de tank van binnen geroest is en in de leidingen de benzine is verrubberd alsmede in het brandstoffilter en de carburateurs. Het gehele systeem zal gereinigd moeten worden. daarna komt het grootste zorgen kind de motor, hoe ziet deze eruit, kijk even door de bougie gaten naar binnen, zit er roest langs de cilinder wand???. staat de motor vast ???, als je er zeker van bent dat er geen roest zit op de cilinderwand kan je proberen om met een sleutel de krukas voorzichtig proberen te draaien. maar de zuiger veren zijn erg kwetsbaar, dus zo beschadigd. Ook heeft er 10 jaar lang een klep open gestaan, dus de kans dat deze nog goed afsluit is m.i. erg klein. maar ja alles kan mee vallen. Let ook effe op de koppeling,specifiek op de koppelingsplaat deze kan ook vastgeplakt zitten tegen het vliegwiel waardoor je het koppelingspedaal wel intrapt maar hij eigenlijk niet vrij komt. Voor je zover bent dat je hem gaat starten voor de eerste keer zou ik de ontsteking uitschakelen zodat je alleen de motor laad rond draaien op de startmotor zodat er olie druk is. Overigens zou ik de olie eerst aftappen en opnieuw vullen en daarna pas een startpoging gaan ondernemen, als je zeker weet dat er verder gaan schade kan optreden.

Stel uw vraag

Als u een technisch probleem heeft met uw Spider, dan helpen wij u graag met advies. Stel uw vraag hieronder.  U kunt ook mailen naar voorzitter@alfaspider.com. Vragen worden doorgaans binnen 2 dagen beantwoord.

Ongeldige invoer
Ongeldige invoer
Ongeldige invoer
Ongeldige invoer

Drempelvrees

Verlichting Spider 3 en 4

Advertentie

Advertentie